web stats

Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz 5 Etken

Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz

İstanbul Arçelik Servisi

Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Arçelik Servis Çağırın
444 67 02

Arçelik Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Arçelik Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

Çamaşır makinelerinde kullanıcıların sık şikayetlerinin başında sıkma sorunu gelmektedir. Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz yazımızda makinelerdeki olası sorun ve arızalara değineceğiz. Arçelik veya başka bir çamaşır makinesinin sıkma fonksiyonunu yerine getirememesi birkaç farklı sebebe bağlı olabilir.

İşte bazı olası nedenler:

1. Arçelik Çamaşır Makinesi Program ayarları

Çamaşır makinesinin sıkma fonksiyonunu gerçekleştirmemesinin nedeni, seçilen program ayarları olabilir. Belirli bir programda sıkma fonksiyonu etkin değilse veya kullanılan program sıkma aşamasını atlıyorsa, makine sıkma yapmayacaktır. Kullanma kılavuzunu kontrol ederek doğru programı seçtiğinizden emin olun.

Arçelik Çamaşır Makinesi Program ayarları

2. Sıkma devresi arızası

Çamaşır makinesinin sıkma yapmamasının bir başka nedeni, sıkma devresinde bir arıza olabilir. Bu durumda, makinenin tamir edilmesi gerekebilir. Arızanın tam olarak ne olduğunu belirlemek ve onarmak için bir teknik servis çağırmanız önemlidir. Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz şikayetinizde servise lütfen cihaz modeli ve garantisi hakkında bilgi vermeyi unutmayınız.

Sıkma devresi arızası

3. Çamaşır Makinesinde Fazla yük

Çamaşır makinesi belirli bir kapasiteyle çalışır ve üzerine aşırı yük bindirildiğinde sıkma fonksiyonunu devre dışı bırakabilir. Bu durumda, çamaşır makinesine yüklenen çamaşırların ağırlığını kontrol etmek önemlidir. Kapasiteyi aşan bir yük varsa, makine sıkma yapmaz. Bu Sebepler fazla yüklemek, çamaşır makinesinin performansını olumsuz yönde etkileyebilir ve çeşitli sorunlara yol açabilir.

Fazla yük, çamaşırların tam olarak temizlenmesini engelleyebilir. Makine, çamaşırları yeterince hareket ettiremez ve deterjanın etkisini tam olarak kullanamaz. Bu da çamaşırların kirli kalmasına veya yeterince temizlenmemesine neden olabilir.

Çamaşır Makinesinde Fazla yük

4. Dengesiz yük dağılımı

Makine sıkma yapmadan önce çamaşırların dengeli bir şekilde dağıtılması gerekir. Eğer çamaşırlar makine içerisinde dengesiz bir şekilde yerleştirilmişse veya çok fazla çamaşır yığılmışsa, makine sıkma aşamasını geçebilir veya sıkma yapamayabilir. Yükü dengeli bir şekilde dağıtarak ve fazla çamaşırı çıkartarak sorunu çözmeyi deneyin. Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz sorununda dengesiz yük dağılımıda etkilidir.

  1. Yükü Dengeleyin: Çamaşır makinesinde dengesiz yük dağılımı olduğunda, öncelikle yükü dengeli bir şekilde yeniden düzenleyin. Ağır veya büyük parçaların aynı tarafta toplandığından emin olun. Çamaşırların dengeli bir şekilde dağıldığından emin olmak için fazla veya az miktarda çamaşırı makineye yerleştirin.
  2. Makineyi Yeniden Düzenleyin: Çamaşır makinesini düzgün bir zemine yerleştirdiğinizden emin olun. Zemin dengesizse, makineyi bir su terazisi veya seviye kullanarak yatay hale getirin. Makine yüzeyi üzerindeki ayakları ayarlayarak dengeyi sağlayın.
  3. Azaltma Seçeneklerini Kullanın: Çamaşır makinesinde dengesiz yük dağılımını azaltmaya yardımcı olabilecek özellikleri kullanın. Bazı makineler, dengesizlik algılama sistemlerine sahip olabilir ve dengesizlik durumunda otomatik olarak yükü yeniden düzenleyebilir. Ayrıca, makinenin titreşimi azaltmak için düşük hızda veya düşük devirde çalışmasını sağlayan özel programları da kullanabilirsiniz.
  4. Ön Yıkama Yapın: Özellikle büyük ve ağır yükleri yıkarken, ön yıkama yapmak dengesiz yük dağılımını azaltabilir. Bu, çamaşırların daha iyi dağılmasını sağlar ve makinedeki dengesizlik riskini azaltır.
  5. Fazla Yüklemeyin: Çamaşır makinesine belirtilenden daha fazla çamaşır yüklemek, dengesiz yük dağılımı riskini artırır. Her seferinde maksimum yükleme kapasitesini aşmamaya dikkat edin.
  6. Profesyonel Yardım Alın: Yukarıdaki adımları denediğiniz halde dengesiz yük dağılımı sorunu devam ediyorsa, çamaşır makinesinin markasının yetkili servisine başvurmanız önemlidir. Yetkili servis, daha kapsamlı bir teşhis yapabilir ve gerekli tamir veya ayarlamaları gerçekleştirebilir.

5. Arçelik Çamaşır Makinesi Diğer arızalar

Çamaşır makinesinin sıkma yapmamasının başka nedenleri de olabilir, örneğin elektrik bağlantısı sorunları, motor arızası veya başka bir bileşenin bozulması gibi. Bu durumda, bir uzmana başvurmanız ve çamaşır makinesinin tamir edilmesi gerekip gerekmediğini kontrol etmeniz önemlidir.

Makinenin arkasına bakarak kabloların bağlantılarını kontrol edin. Kırık, gevşek veya hasarlı bir kablo olup olmadığını kontrol edin. Eğer böyle bir durum varsa, elektrik bağlantısını tamir etmek için profesyonel bir elektrikçiye başvurmanız gerekebilir.

Bu nedenlerden herhangi biri, çamaşır makinenizin sıkma fonksiyonunu yerine getirmemesine yol açabilir. Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmaz şikayetiniz ve sorununuz devam ederse, bir teknik servise başvurmanız veya Arçelik müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz en iyisidir. Arçelik çamaşır makinesi özel servis için 444 67 02 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tamir servis arçelik

Son Eklenen Yazılar

7/24 Arçelik Servis Kaydı

Beyaz Eşya, Kombi, Klima, Tv, Ankastre

Tüm Arçelik Cihazları için Servis İsteyin.

On Key

Related Posts

Sefaköy Arçelik Servisi

Sefaköy Arçelik Servisi

Sefaköy bölgesinde Arçelik marka beyaz eşyalarınızda oluşan arızalar için güvenilir bir servis arayışındaysanız, Sefaköy Arçelik Servisi sizin için doğru tercih olabilir. Arçelik marka ürünlerinize yönelik

Ümraniye Arçelik Servisi

Ümraniye Arçelik Servisi

Ümraniye Arçelik Servisi olarak, beyaz eşyalarınızın her türlü bakım, onarım ve teknik destek ihtiyacını karşılıyoruz. 444 67 02 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak, Arçelik marka ürünlerinizde

çatalca arçelik servisi

Çatalca Arçelik Servisi

Çatalca Arçelik Servisi olarak, beyaz eşyalarınızın tamiri, bakımı ve onarımı konusunda geniş kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Arçelik marka buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, ocak

Küçükçekmece Arçelik Servisi

Küçükçekmece Arçelik Servisi

Küçükçekmece Arçelik Servisi olarak, Arçelik marka beyaz eşyalarınızın tamiratı ve bakımı konusunda uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın ve kombi gibi Arçelik

Servis AraWhatsApp
antakya arçelik servisi kumlu arçelik servisi dörtyol arçelik servisi iskenderun arçelik servisi