web stats

Arçelik Buzdolabı Su Damlatıyor & Çözümü

Arçelik Buzdolabı Su Damlatıyor

İstanbul Arçelik Servisi

Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Arçelik Servis Çağırın
444 67 02

Arçelik Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Arçelik Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

Arçelik marka tüm cihazlar ülkemizde en çok kullanılan marka olmaktadır. Arçelik buzdolabı su damlatıyor şikayetleri bir çok sebepten olabilmekte ve bu arızaların giderilmesi için bir takım çözümler yapılması gerekmektedir. Buzdolabının bulunduğu ortamın sıcak direk güneş alan yada çok aşırı soğuk olacak kısımlarda olmaması gerekmektedir. Stabil çalışması gereken bu cihazlar genellikle yerinden oynatılması çok fazla tavsiye edilmez.

Hemen her buzdolabı ev içinde kullanmaya uygundur. Farklı bir alanda çalıştırılan buzdolapları çeşitli arızalar ortaya çıkartabilir Arçelik servis olarak cihazlarınızda olabilecek en iyi çözümler ile su akıntısı problemlerini ortadan kaldırarak tekrar etmeyecek şekilde tamir ediyor ve yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi veriyoruz.

Arçelik Buzdolabı Su Kaçırıyor

Buzdolabı cihazlarından su akma şikayetlerinin başlıca sebepleri vardır. Arçelik buzdolabı su damlatıyor durumu ile kaşılaşıldığında bunun temel sebebi kullanıcı kaynaklı yapılan yanlışlar olmaktadır. Buzdolabı kapağının iyi kapatılmaması yada aşırı derece aç kapa yapılması sonucunda su kaçırıyor şikayetleri ortaya çıkmaktadır. Ticari kullanım için uygun olmayan ve sadece ev için üretilmiş olan bu cihazlar aşırı aç kapa yapıldığında arızalar ortaya çıkartır.

Ayrıca buzdolabı su kaçırıyor şikâyetleri aldığımız bazı kullanıcılarında buzdolabı için sıcak gıdalar koyduğunu belirtmiştir. Sıcak yemek yada herhangi bir şey konulduğunda iç kısımlarda terlemeye sebebiyet verecek olup su akmasını ortaya çıkartacaktır. Bu sebeple cihazınızda ilk olarak su akıntısı daha sonra daha pahalı sorunlar ortaya çıkabilecek olup sadece kullanım kılavuzunda olduğu gibi kullanmanız sizlere ekstra ücretler çıkartmayacaktır.

Arçelik Buzdolabı Su Kaçırıyor

Arçelik Buzdolabı Su Damlatıyor Sorunu Çözümü

Kullanmakta olduğunuz Arçelik buzdolabı cihazlarında su tahliye sistemi bulunmaktadır. Çoğu kullanıcı bunun ne demek yada neresinde olduğunu haklı olarak bilmeyebilir. Motor üzerinde bulunan buharlaştırma kabı buzdolabından atılan suyun birikme noktasıdır. Bu kap içerisinde biriken su altında çalışan motorun ısınmasıyla buharlaşmaktadır. Arçelik hemen hemen tüm modellerinde bu şekilde çalışmakta olup su kabı kontrolü yapabilirsiniz.

Buzdolabı su damlatıyorsa ilk olarak buharlaşma kabına gelen hortumu kontrol edin. Doğru yerinde takılı olması oldukça önemlidir. Ardından buharlaşma kabında delik, erime vs. gibi durumlar var mı kontrol etmeniz gerekmektedir. Buzdolabı su damlatma sorunları çoğunluk olarak kapağın açık bırakılması, sıcak şeyler konulması yada buharlaştırma kabından kaynaklı olmaktadır.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tamir servis arçelik

Son Eklenen Yazılar

7/24 Arçelik Servis Kaydı

Beyaz Eşya, Kombi, Klima, Tv, Ankastre

Tüm Arçelik Cihazları için Servis İsteyin.

On Key

Related Posts

Sefaköy Arçelik Servisi

Sefaköy Arçelik Servisi

Sefaköy bölgesinde Arçelik marka beyaz eşyalarınızda oluşan arızalar için güvenilir bir servis arayışındaysanız, Sefaköy Arçelik Servisi sizin için doğru tercih olabilir. Arçelik marka ürünlerinize yönelik

Ümraniye Arçelik Servisi

Ümraniye Arçelik Servisi

Ümraniye Arçelik Servisi olarak, beyaz eşyalarınızın her türlü bakım, onarım ve teknik destek ihtiyacını karşılıyoruz. 444 67 02 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak, Arçelik marka ürünlerinizde

çatalca arçelik servisi

Çatalca Arçelik Servisi

Çatalca Arçelik Servisi olarak, beyaz eşyalarınızın tamiri, bakımı ve onarımı konusunda geniş kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Arçelik marka buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, ocak

Küçükçekmece Arçelik Servisi

Küçükçekmece Arçelik Servisi

Küçükçekmece Arçelik Servisi olarak, Arçelik marka beyaz eşyalarınızın tamiratı ve bakımı konusunda uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın ve kombi gibi Arçelik

Servis AraWhatsApp
antakya arçelik servisi kumlu arçelik servisi dörtyol arçelik servisi iskenderun arçelik servisi